Pravidla serverů:

Chování

1.V chatu nebude tolerován spam, vulgarismy, rasismus či jiné druhy diskriminace. Zakázáno je urážet ostatní hráče, nebo jakkoliv jim znepříjemňovat hru.
2.Global chat slouží jako veřejný prostředek ke komunikaci. Pro své osobní konverzace používejte lokální chat (insert), kmenový chat (/), nebo alianční chat (home).
EN verze Arku chatu nepodporuje diakritiku a proto prosíme hráče, aby psali bez ní.
3. Zákaz propagace jiných serverů, vydávání se za admina nebo šíření poplašných zprav.
4.Netolerujeme lhaní a podvody nebo jiné rozeštvávání komunity.

Ingame

5.Zákaz využívání bugů, cheatů, editace herních souborů, mezer v nastavení či jiného nefér jednání.
6.Zákaz blokování spawnu vzácných surovin : železná ruda, krystaly, obsidian, perly, bobří hráze atd. (vyhazujte z hrází dřevo).
7. Zákaz jakkoliv napadat ostatní hráče nebo jejich základny(mimo pvp). Toto pravidlo se vztahuje na vhazování či tahání agresivních dinů, odnášení tamnutých dinů či hráčů, zavírání a zabíjení hráčů, nebo obestavování jejich základen atd.
8.Netolerujeme jakékoliv krádeže či pochybné získávání herních předmětů. Toto pravidlo platí i pro vykrádání neaktivních base.
9.Zákaz blokování průchodů do určitých částí map, také prosíme o zachování průchodnosti pláži, nováčkovských spawnů a splavnosti řek.
10. Zákaz blokování vstupu a stavění v artefaktových jeskyních , či v lunárních jeskyních na Genesis.
11.Zákaz pohazování nechtěných vajec po mapě (Wyverna, Rock Drake, Deino). Pokud vejce vyhodíte na zem nespawne se nové.
12.Zákaz zanechávat nepotřebné dinosaury(nebo dinosaury likvidujici wild dina) mimo vaši base.
13.Zákaz zastavování/blokování velkých ploch pouze pilíři nebo základy bez realného využití.
14. Trvalé tamovačky musí byt odemčené, v opačném případě budou odstraněny. (Vlastník má možnost si tamovačku zamknout pokud ji aktuálně v daný okamžik používá).
Kažý tribe má nárok pouze na jeden zamčený collector od každého druhu(Ropná plošina, Gas Collector) u Gasu pouze jeden Tek Collector nastavený na automatické odesílání.

Admin nezodpovídá za ztrátu věcí, nebo jiné újmy na hráči v důsledku chyb hry a není povinen je nahrazovat.

Speciální pravidla

15.Zákaz přenechávání dinů a předmětů z DLC serverů hráčům nevlastnícím DLC. Zákaz platí i na užívání dinů a předmětů z DLC, které hráč nevlastní.
16.Pokud máte base na spawnu hráčů máte POVINNOST zajistit a viditelně označit volný průchod ven z base, pokud toto není možné, base přestavět. Doporučujeme velké baseky ve spawnovacích oblastech vůbec nestavět.
17. Na mapě Exitinction je zakázáno zasahovat do boss fightu jiného kmene nebo krást titána. V případě že má o titána zájem vice tribu má přednost ten, který byl u titan terminálu první, počítá se aktivní hráč stojící u terminálu, nikoliv zvíře nebo hráč dlouhodobě odhlášeny.
18.Pravidelný restart serveru v 5:25.

Servery pravidelně čistíme od neaktivních tribů které jsou bez aktivity déle než 25 dnů ( cca 500 herních dnů) nebo mají stavby na zbourání.
Třísky – 8 dnů
Dřevo + Hlína – 16 dnů Kámen – 24 dnů
Železo – 32 dnů
Tek – 40 dnů