Auction House Mod:

Na některých našich serverech máme možnost vytvářet aukce, a prodat tak různé věci ostatním hráčům, a to dokonce i mezi servery.

Aukce jsou propojeny mezi servery Island, Scorched Earth, Ragnarok a Valguero (tedy mezi servery, kde můžeme normálně mimo postavy přenášet i věci, dina atd.).

Aukce jsou rozdělené na 3 kategorie: Itemy, Vejce a Dina

Engramy pro auction mod si můžete odemknout od levelu 15.

Auction House mod obsahuje následující:

Auctioneer, (Minimal Auctioneer, Wagon Auctioneer) : Zde nakoupíte / prodáte veškeré ITEMY.

Hatchery (Minimal Hatchery) : Zde nakoupíte / prodáte veškerá VEJCE (s výjimkou wyverních… s těmi u nás bohužel obchodovat PŘES AUKCI nelze).

Stockman (Minimal Stockman) : Zde nakoupíte / prodáte veškeré DINOSAURY (musí byt dospělí).

TIP: Verze minimal a wagon se neliší v ničem jiném než ve vzhledu a velikosti

Auction House Transporter:  Na tuhle kulatou platformu musíte postavit dina, kterého chcete vložit do aukce, nebo zde najdete dina, kterého koupíte na aukci (poté, co ho „Claimnete“ v Auction House Mailboxu).                                 TIP: Při vyzvedávání podvodních dinů nezapomeňte umístit Transporter pod vodu

Auction House Mailbox: Zde najdete naprosto vše, co nakoupíte na aukci, nebo samozřejmě vaši odměnu za prodané aukce, ať už prodáváte za cokoliv.

Inventory Manifest:     -Tenhle papírek vložte do skříně/trezoru, kde máte suroviny na zaplacení aukce, protože se snadno stane, že suroviny na zaplacení neunesete. Inventory Manifest můžete mít vícekrát, můžete mít klidně u každé suroviny jeden.                –

Auction House Mailbox:

U mailboxu se pozastavíme. Ať už jste nakoupili, nebo něco prodali, čekají vás pro vyzvednutí vašich věcí 2 kroky:

Stisknutím „E“ – Vyvoláme tabulku, kde si vybereme, které nakoupené věci / vejce /dina chceme z mailu vyzvednout. (Jednoduše je po 1 označíme a clickneme na „Claim“, nebo můžeme clicknout na „Claim all“ a vybrat celý mailbox najednou). Poté, co vybereme veškeré požadované maily, nabídku zavřeme a přesuneme se k následujícímu kroku

Stisknutím „F“ – Otevřeme Mailbox stejně jako jakoukoliv bednu/skříň a vyberete veškerý obsah.

TIP: – Pokud jsme vybírali z mailu dina, najdeme ho na Auction House Transpoteru (Kulatá platforma)

        – Pokud vyzvedáváte vodní dina, nezapomeňte mít Auction House Transporter umístěný pod vodou

        – Vaše maily z aukce budou čekat 15 dní na vyzvednutí (Claim), poté nenávratně zmizí!!

        – Vždy nakupujte jen u svých obchodníků, protože nemáte přístup do cizího Mailboxu, takže si zboží nevyzvednete!!

        –Nepoužívejte mailbox jako skříň, i když je to z různých důvodů lákavé, stačí sebemenší chyba modu, například při aktualizaci, a věci Vám nenávratně zmizí. Takto ztracené věci se nenahrazují!!

 

      Nákup na aukci:

 

Nákup na aukci není nic složitého, a proto si to povíme jen v rychlosti.
-Přejdeme k požadovanému obchodníkovi a zmáčkneme „E“
-Vybereme zboží, které chceme koupit

1.)Název položky                                2.)Jméno prodávajícího                               3.)Zbývající doba do konce aukce

4.) Počet kusů, které kupujeme            5.)Minimální cena BID                                6.)Cena Buy Now – Okamžitě koupit

-Máme na výběr ze dvou možností, jak aukci dokončit:

1.) Place Bid– Položit příhoz -jako na klasické aukci se můžete s ostatními hráči přehazovat v minimální částce, která tímto poroste, a vyhrává nejvyšší nabídka při skončení aukce (V našem případě je minimální cena 4 ingoty)

2.) Buy Now–  Koupit nyní – Okamžitě koupíte zboží (v našem případě za 10 Metal Ingotů)

-Koupené zboží vám vždy dorazí do Auction House Mailbox, takže se v případě potřeby vrátíme k bodu Auction House Mailbox 😉

 

Vytvoření aukce:

a –Prodávám Dino:  Postavíme dino na Auction House Transporter. Pokud prodáváme podvodní dino, umístíme Transporter pod vodu.

b –Prodávám Item / Vejce:  Itemy můžeme mít v jakémkoliv trezoru či skříni (zde společně s Inventory Manifest), anebo v ruce (zde Inventory Manifest mít nemusíme)

Přejdeme k požadovanému obchodníkovi a otevřeme nabídku („E“)

V pravém horním rohu máme tlačítko „Create Auction“, když na něj klikneme, vyskočí na nás následující tabulka:

  • Vyberte item / dino na prodej
  • Vyberte platidlo, které chcete za vaše zboží
  • Minimální částka, za kterou chcete zboží prodat (BID)
  • Koncová částka, za kterou zboží prodáte okamžitě (BUYOUT)
  • Vyberte počet dní, na které aukci vytváříte (1,2,3,4,5,6,7,14… {u dinu je to vždy na 5 dní})
  • Po vyplnění tabulky se na tomto místě ukáže cena za vytvoření aukce (Za aukce se platí výhradně dřevem a poplatek se odvíjí od koncové ceny a délky aukce. Dřevo k zaplacení poplatku za vytvoření aukce můžete mít u sebe, nebo ve skříni spolu s Inventory Manifest)

Vytvoříme aukci kliknutím na tlačítko Create Auction a je hotovo.

A jeden tip na konec: Nepoužívejte tento mod na přenášení vašich itemů mezi servery, ani v rámci svojí postavy po serveru (například, že si budete posílat materiál z těžebky do základny). Zakazuje to přímo vývojář modu a za porušení tohoto pravidla uděluje bany. (Nebyli byste na našem serveru první.)